Bezpłatna platforma
MOODLE w szkole

Życie „stanęło na głowie” … Przez sytuację na świecie jesteśmy zmuszeni do zmian, które bywają niewygodne.  Z dnia na dzień gwarne szkoły opustoszały i stanęliśmy przed wielkim wyzwaniem jakim jest ZDALNE NAUCZANIE

Dla nauczycieli

Od czego zacząć przygodę ze zdalnym nauczaniem? 

N

Działasz jak potrafisz: wykorzystujesz e-dziennik, prywatnego maila i różne komunikatory, by przekazać uczniom materiały i być z nimi w kontakcie?

N

Dostępna komunikacja na odległość jednak nie daje informacji czy uczeń cały czas pracuje, czy pracował tylko chwilę, czy użył przygotowanych przez Ciebie materiałów, czy co gorsze zrezygnował już w ogóle z nauki? 

N

Zastanawiasz się jak nauczając zdalnie obudzić zainteresowanie ucznia (sprawić, żeby chciało mu się cokolwiek zrobić)?

N

Męczy Cię zbieranie do sprawdzania prac uczniów rozsianych po różnych komunikatorach, które wracają w przeróżnych formach i plikach.

Masz dość chaosu i chcesz poznać  system nauczania zdalnego oparty o bezpłatną platformę
e-learningową, gdzie wszystko jest w jednym miejscu i pod ręką?

Zacznij od bezpłatnej lekcji

poznaj potężne możliwości
jakie daje e-learnig.
Najaktualniejszą wiedzą dzieli się

Piotr Brzózka – nauczyciel, ekspert i praktyk zdalnego nauczania, autor książek i kursów poświęconych platformie e-learningowej Moodle, dyrektor Zespołu Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini.

Dla dyrektorów szkół

Jak zarządzać placówką oświatową na odległość

Jak nadzorować pracę szkoły?

Jeśli kiedyś ktoś zada nam pytanie co zrobili nauczycile w czasie kawrantanny, ilu uczniów i na jakich zajęciach było, ile czasu tam spędzili, czy cokolwiek przerobili, to dzięki platformie odpowiemy bez problemu. Umożliwia ona bowiem: rejestrację czasu i formy pracy nauczycieli, postępu edukacyjnego jakiego dokonuje uczeń a nawet frekwencji.

v

Jak dotrzeć z zarządzeniami dyrektora?

Jeśli ktoś ma obowiązek coś przeczytać, to jako dyrektor chcę mieć pewność, że odebrał informację i miał możliwość zapoznania się z nią. Pokazuję jak publikować zarządzenia, by mieć potwierdzenie w postaci odhaczenia, które platforma nadzoruje automatycznie,  że pracownik dotarł do dokumentu.

y

Jak przeprowadzić głosowanie online?

Przeżyłem już jedną radę realizowaną przez wideokonferencję, na której głosowaliśmy synchronicznie, mam 45 nauczycieli – nigdy więcej… osoby wypadały z sieci, komuś zawiesił się komputer… Powiem jak z pomocą platformy realizować głosowania i mieć wszystko udokumentowane. 

U

Jak monitorować realizację podstawy programowej?

Niby dziś się mówi przesuńcie – nie przejmujcie się, ale może się zdarzyć, że ktoś zada pytanie czy w danej klasie w danym roku ten materiał został zrealizowany? Platforma dokumentuje prace prowadzących i użytkowników. Powiem jak generować takie raporty.

Zacznij od bezpłatnego nagrania ze szkoleniem
dla dyrektorów szkół

  Większość dostępnych aplikacji do nauczania online, nie ma możliwości jakiegokolwiek nadzoru pracy uczniów i nauczycieli. Natomiast bezpłatna platforma MOODLE dokumentuje prace prowadzących i użytkowników, daje raporty, logi, a w ostatnich rozwiązaniach pojawiły się nawet statystyki, które określają czy jest zagrożenie, że uczeń porzuci naukę.
1% teorii

99% praktycznych rozwiązań

  Wiedzą o tym, jak zarządzać procesem nauczania, weryfikować pracę nauczycieli i postępy uczniów dzieli się Piotr Brzózka – ekspert zdalnego nauczania, dyrektor szkoły, autor książki o MOODLE wydanej przez wydawnictwo Helion.

Skontaktuj się z nami

882 838 187

kontakt@edu-you.pl

Sprawdź nasze 2 profile:

Jesteśmy szkołą certyfikowaną przez