O Nas

Działamy od 2010 roku! Dlaczego to robimy?

Wiemy, że każdy uczeń ma swoje niepowtarzalne talenty
i predyspozycje.

Ludzie w dowolnym wieku mogą nauczyć się dosłownie wszystkiego, jeżeli da im się możliwość zrobienia tego we własnym stylu, z wykorzystaniem mocnych stron. 
                                                                           
Barbara Prashnig 

Jesteśmy przekonani, że  lepszy świat potrzebuje ludzi samodzielnie myślących. Dlatego we wszystkim czego uczymy stawiamy na trening umiejętności. Pokazujemy nowy sposób nauczania – współpracujemy z uczniem, ukierunkowujemy jego działania, wspomagamy wiedzą i sprawdzonymi narzędziami e-learningowymi.

Inspirują nas:

  • e-learning i nowe możliwości jakie daje uczącym się
  • Tony Buzan i jego koncepcja map myśli oraz genialnej pamięci z 5 systemami zapamiętywania
  • Colin Rose i jego sześciostopniowy plan obudzenia twojego mistrzowskiego umysłu
  • neuroedukacja – koncepcja wykorzystania potencjału mózgu w procesie edukacji
  • Daniel H. Pink – jego kompletnie nowe spojrzenie na motywację
  • Marzena Żylińska i opisana przez nią koncepcja nauczania języków obcych przez dobór treści, które nas interesują.
  • Gerard Hüther i jego książka „Wszystkie dzieci są zdolne”
  • Barbara Prashnig i jej system Analizy Stylu Uczenia się
  • Howard Gardner i jego koncepcja różnych rodzajów inteligencji
  • A także wielu innych autorów, nauczycieli, koncepcji i metod nauczania

 

 

 

Zespół Edu & You

Joanna Olesińska-Prus
Troskliwa szefowa

Założycielka i troskliwa szefowa Internetowej Szkoły Edu & You. Zanim w 2010 roku założyła własną firmę, przez dwanaście lat poznawała specyfikę szkół językowych; jako dyrektor szkoły Empik w Katowicach i menedżer szkoły Profi-lingua w Gliwicach. 

Pasjonatka niestandardowego nauczania z wykorzystaniem
e-learningu i wiedzy o mózgu. Fascynują ją ludzie, ich różnorodność  i talenty. Pomaga uczniom odkrywać ich mocne strony, by uczyli się szybciej, przyjemniej i efektywniej. Doradza w dopasowaniu stylu uczenia się do indywidualnych predyspozycji danej osoby.

Absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego i Public Relations na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. 

Piotr Brzózka
Pasjonat platform e-learningowych

Mistrz metodyki i praktyk zdalnego nauczania. Nie ustaje w poszukiwaniu i testowaniu nowych rozwiązań, którymi wspiera uczniów zwiększając ich zaangażowanie. Sprawia, że uczą się chętniej, częściej i skuteczniej.

Utrzymuje w ryzach dużą platformę e-learningową, dba o jej bezpieczeństwo i rozwiązuje techniczne problemy uczniów.
Dzięki niemu nasza Szkoła ma wyznaczony kierunek rozwoju zgodny z najlepszymi wzorcami e-learningu na świecie.

Jest nauczycielem, dyrektorem szkoły, informatykiem, autorem kursów i książek jak chociażby: “Moodle dla nauczycieli i trenerów” wydanej przez wydawnictwo Helion.

Skuteczni nauczyciele XXI wieku

Joanna Borkowska – Cybul
Skuteczna rusycystka 

Wydobywa z uczniów w każdym wieku wielkie pokłady wiary we własne możliwości. Jeśli trafisz na jej kurs możesz być pewien, że nie zrezygnujesz dopóki się nie nauczysz. Tak Cię zaangażuje, że ku swojemu zaskoczeniu będziesz  porozumiewał się w języku rosyjskim szybciej niż myślisz. Jest mistrzynią budowania pozytywnych relacji – potwierdza to każdy, kto spotka ją na swojej drodze.

Ukończyła filologię słowiańską (KUL). Nauczając oddziela politykę od kultury. Jest również recenzentką opowiadań i wierszy.

Paweł Ciepliński
Skuteczny anglista 

Jego szczęśliwi uczniowie nie nudzą się na lekcji angielskiego. Jest nauczycielem  XXI wieku – doskonale rozumie potrzeby ucznia, zna  najskuteczniejsze metody nauczania języków obcych, śledzi nowinki techniczne, które wspierają zapamiętywanie nie tylko angielskich słówek, ale całych zwrotów i konstrukcji językowych.
Na koncie ma tysiące zadowolonych uczniów, a wśród nich zarówno młodzież jak i dorosłych
Absolwent dwóch kierunków; kulturoznawstwa oraz filologii angielskiej i informatyki ze specjalnością nauczycielską. Jest również organizatorem festiwalu muzyki dawnej – All improvviso w Gliwicach.

Krzysztof Prus
Skuteczny polonista 

Przybliża uczniom literaturę i sztukę w niezwykłym stylu. W Edu & You naucza języka polskiego, a poza szkołą jest zawodowym reżyserem teatralnym.
Stawia omawianych bohaterów lektur w takim świetle, że nie sposób uznać ich za nudnych i skostniałych. Jego uczniowie nie muszą zakuwać, ponieważ dostają od swojego nauczyciela narzędzia do analizy i interpretacji wszelkich utworów.

Jest absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i wydziału reżyserii dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, autorem ponad czterdziestu inscenizacji opartych na utworach Williama Shakespeare’a, Miguela de Cervantesa, Moliera, Fiodora Dostojewskiego, Franza Kafki, Michała Bułhakowa, Samuela Becketta, Witolda Gombrowicza… za szczególnie znaczące uważa szereg realizacji polskich dramatów romantycznych: Kordian, Sen srebrny Salomei, Mazepa, Lilla Weneda Juliusza Słowackiego, Mąż i żona Aleksandra Fredry, Nie-Boska Komedia Zygmunta Krasińskiego… więcej na www.prus.art.pl


Ewa Ręczycka
Skuteczna matematyczka 

Pomaga uczniom Edu & You zaprzyjaźnić się z matematyką, której nauczać uwielbia. Potrafi tłumaczyć jej zawiłości prostym i dowcipnym językiem. Doskonale wie,  jako pedagog z ponad 20 letnim doświadczeniem, że mózg cudownie zapamiętuje rzeczy niecodzienne, zabawne, dziwne, więc z pełną świadomością wykorzystuje je w nauczaniu matematyki. Jej hasełka pamięta się latami.

Ukończyła matematykę i inżynierię transportu na Politechnice Śląskiej. O jej doświadczeniu można mówić godzinami, a przeprowadzone lekcje, nawet jej trudno zliczyć –  tyle ich było!

Fascynuje ją również socjologia i psychologia człowieka. Nie wyobraża sobie domu bez psa i kota. 

 

 

 

 

Leszek Ziora
Skuteczny anglista

Wspiera uczniów w nauce języka angielskiego. Z wielką cierpliwością tłumaczy i porządkuje zawiłości tego języka. Realizuje swoje nauczycielskie powołanie w szkołach wyższych, średnich i kursach językowych.

Przedmiotem jego zainteresowań naukowych jest problematyka: zastosowań lingwistycznych w zarządzaniu, e-learningu, systemów inteligencji biznesowej, sztucznej inteligencji i analityki biznesowej.

Z wykształcenia doktor nauk ekonomicznych. Absolwent studiów magisterskich na kierunku filologia angielska w specjalności nauczycielskiej oraz magister z zakresu zarządzania w specjalności informatyka ekonomiczna oraz inżynier z zakresu informatyki w zarządzaniu. Autor ponad 50 publikacji naukowych.

 

 

 

Skontaktuj się z nami

882 838 187

sekretariat@edu-you.pl

Sprawdź nasze 2 profile: